Forma w Krakowie przez wyborami

Najważniejszym z największych wyzwań w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na naszych ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród innych gmin, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.